Villa / Ev Tasarımı

Villa / Ev Tasarımı

Mayıs 13, 2022 2022-05-13 8:22

Villa / Ev Tasarımı

2MK Mimarlık, villa, rezidans, konut, ofis, mağaza ve cafe gibi özel ve sosyal yaşam alanlarını, kullanıcıların ihtiyaçları çerçevesinde mimari açıdan yeniden dizayn ederek, daha etkili kullanım imkanı sunuyor. Sitenin en büyük özelliği, uzman mimar ve iç mimar kadrosuyla kişiye özel mimari seçenekler üretiyor.

2MK Mimarlık sadece proje üretim sunmuyor, projeyi mal sahibinin istekleri doğrultusunda beraber hazırlıyor ve projenin her aşamasına müşterisini de dahil ediyor. Müşteri memnuniyetini amaç edinen site, geleneksel ve modern tarzlarda iç ve dış mimari alternatiflerle müşterilerinin hayata bakışlarını da değiştiriyor.

İç Mekan Tasarımları

Site mimarisini üstlendiği mekanın, her odasını ayrı birer proje olarak ele alıyor. En uygun fiyata, maksimum fayda prensibiyle hareket ediliyor. Odaların birbirleriyle uyumundan çok, işlevleri ve görünümleri öne çıkarılıyor. Müşteri iç mimarlara her oda için neler istediğini ve nerede olmasını istediğini anlatıyor, beraber çalıştığı mimar bu doğrultuda alternatifli olarak projeler hazırlıyor ve birlikte inceleyip karar veriliyor.

Örneğin bir villa iç tasarımı yapılıyorsa, içinde yaşayacak insanların sayı ve özelliği dışında, ağırlanacak misafirler için de özel ihtiyaçlar değerlendiriliyor ve proje geliştiriliyor. Müşteriye, daha önce yapılan benzer tasarımlar ve yurt dışında bitirilmiş projeler de sunularak, seçme seçenekleri zenginleştiriliyor.

Dış Mekan Tasarımları

Site uzman mimar kadrosuyla dış mekan mimarisinde de harikalar yaratıyor. Mekanın dış mimarisi projelendirilirken, şehrin ve bölgenin özellikleri, bulunduğu konumun gereksinimleri (deniz kenarı, ormanlık vb.), doğal özellikler (güneş alma durumu, yağış durumu vb.) ve müşteri istekleri inceleniyor. Site mimari düzenlemenin yanında mekanın akıllı hale çevrilmesinden, tasarruflu ve verimli ısınmasına kadar bir çok konuyu da projeye dahil ediyor. Müstakil mekanlar için ayrıca peyzaj mimarları ile de hizmet veriyor.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.